Terrassi ehituse materjalid

Vali ilmastikule vastav terrasilaud ja terrassi materjal

Terrassi materjal, mis saab nii vihma, päikest kui ka talvel paukuvat pakast, peab suutma taluda seda aastaringselt. Terrassi ehitusmaterjalideks sobivad vaid ilmastikukindlad või ilmastikukindlaks töödeldud materjalid.

Süvaimmutatud terrassilaud

Enimlevinud terrassilaud on rihveldatud süvaimmutatud männi/kuuse laud. Tegu on ka kõige soodsama valikuga. Laud on üldjuhul paksusega: 28 mm ja laiusega: 95 mm, 120 mm ning 145 mm ja värvivalikust leiame pruuni ja rohelise.

Saadaval on ka erinevad rihveldustüübid. Enamasti on rihveldatud ainult üks pool, ning kliendil on võimalus valida, kas kasutada pealmiseks pooleks rihveldatud või siledat külge. Rihveldatud pinna eelis seisneb selles, et märjaga ei muutu terrass nii libedaks, samas ei ole soontest terrassi puhastamine kõige lihtsam.

Terrassi materjal - terrassilaud pruun
Terrassi materjal - Termotöödeldud terrassilaud

Termotöödeldud terrassilaud

Üha enam levib arusaam elutervest keskkonnast. Võrreldes immutatud puiduga on termotöödeldud materjal loodusõbralikum. Termotöödeldud puit saadakse temperatuuri ja veeauru mõjul, selline töötlus ei sisalda kemikaale. Töötluse käigus muutub puit vastupidavaks niiskusele, hallitusele, väheneb niiskuse imamisevõime ning on immutatud materjaliga võrreldes stabiilsem.

Lehisest terrassilaud

Lehisest terrassilaud on heaks valikuks just neile, kes soovivad saada täielikku naturaalsust ning kasutada töötlemata puitu välitingimustes.

Terrassi materjal - Terrassilaud Siberi lehis
Terrassi materjal - Composite terrassilaud
Composite terrassilaud

Kui on sooviks saada terrassilaud, mis ei idane ega mädane on valikus composit terrassilaud. Composite laud koosneb puidust, plastist ja lisaainetest. Sellise laua eeliseks on pikk eluiga ja vähene hooldusvajadus, miinuspooleks aga kuumem terrassipind võrreldes naturaalse puiduga.

Kuumõlitatud terrassilaud

Kuumõlitatud laud saadakse autoklaavmeetodiga, kus naturaalne linaõli kuumutatakse +65 C ja surutakse vaakumi abil puidu pooridesse. Sellise töötlemise tulemusel saab terrassilaud vetthülgava toime, seenmädaniku kaitse, UV kaitse. Tänu väiksemale niiskuseimavusele mängib õlitatud laud vähem, säilib puidu originaalne struktuur ja keskkonnasõbralikkus. Puitu on võimalik õlitada erinevates toonides: kuldpruun, pruun, tume pruun, hall ja tumehall. Samuti on oluline teada, et autoklaavmeetodiga kaitstud puitmaterjal töödeldakse kuuma õliga kõikidest külgedest ning värvused on kauakestvad.

Kuumõlitatud terrassilaud tumehall - pruun termomänd

terrassipoisid logo