Terrassilaua paigalduse

Terrassilaua paigaldamisel jäetakse laudadele paisumisvahed. Paisumisvahed on olulised, kuna Ilmastiku mõjul puit paisub ja kahaneb. Paisumisvahe sõltub laua laiusest ja puu liigist. Liiga väikese vahe korral võib tekkida niiskel perioodil olukord, kus laudis paisub kokku, mis omakorda kahjustab kruve, või tõstab koguni laudise laagide küljest lahti, samuti on takistatud vee äravool terrassilt.

Teine väga oluline aspekt kogu töö juures on laudise kinnituseks õige kruvi valik, mida paksem ja laiem on laud seda pikem ja jämedam peab olema kruvi. Erinõue kruvide osas kehtib vääris ja termopuidul, selliste puuliikide puhul on oluline kasutada C5 happekindlusklassiga roostevabu kruve.

Terrassilaua paigalduse erinevad viisid

Terrassilaua paigaldus pealt kruvidega
Terrassilaua pealt kruvimine on enimlevinud laudise kinnitusviis. Terrassilaud paigaldatakse kahe kruviga igale laagile. Laudade otsad jätkatakse laagide keskele ning kaks kruvi kummagi laua otsale. Kruvid jäetakse laua otsast võimalikult kaugele, et see ei lööks laua otsa lõhki.

Terrassilaua paigaldus ettepuurimisega
Terrassilaudadele teostatakse ettepuurimist kui materjal on habras. Näiteks termopuit, komposiit või plastik.

Terrassilaua paigaldus külgmiste kruvidega
Terrassilauda paigaldatakse külgmiste kruvidega, kui soovitakse jätta terrassilaua kinnituskruvid peitu. Lisaks maandab selline lahendus pragude ja pindude tekkimise ohtu.

Terrassilaua paigaldus klambritega
Terrassilaua paigaldus klambritega on hea lahendus, kui soovitakse peita laua kinnituskruvid. Sellise kinnituslahenduse jaoks toodab laua tootja lauale spetsiaalse klambri soone, mis määrab ära klambri tüübi. Klambri lahendusi on erinevaid, osad klambri jäävad laua alla, teised aga kahe laua vahele.

Terrassilaua paigaldus alt klambritega
Terrassilaua paigaldus alt klambritega kasutatakse samuti, kui soovitakse peita kinnituskohti. Alt klamber võimaldab kasutada ilma spetsiaalse sooneta terrassilauda. Klamber kinnitatakse terrassilaua alumisele küljele kruvidega.

Vaata lisaks kuidas ehitada terrassi karkassi »

terrassipoisid logo